13.03.2008
Юрій Андрухович
Я страшенно радий дізнатися, що закрутилася ця історія з фестивалем і центром українського молодіжного руху, бо, щиро кажучи, нам в Україні катастрофічно бракує таких осередків.

З осередку виникає середовище. У нас є зародки культурно-мистецьких середовищ, які безпритульні сьогодні. Є потреба показати щось людям, винести щось назовні, а нема, де стати на ноги, де попрацювати. Тому я дуже за, і хотілося б навіть безпосередньо взяти участь і допомогти. В усякому разі бути в контакті, відчувати, що там відбувається.

Момент з УПА… Сказати, що це дуже складний момент в нашій історії — не сказати нічого. Як на мене, в Уніж він цілком має право на існування.

Але в стратегічному вимірі я бачу Уніж більш універсально. Колись — мій улюблений приклад — були поети-суфії, вся поезія яких перейнята звертаннями до Бога. Але саме по собі слово «Бог» жодного разу ніде не з’являється. Тобто відчувається його присутність, але ніде назване…

І якщо було б можливо сформулювати ідею Уніжу так, щоб вона і вміщала в себе цю частину нашої історії, і в той же час перекидала мости — вже в світовому вимірі — скажімо, до такої функції як здатність до опору.

На мій погляд, це одна з найважливіших функцій людини — чинити опір тому, з чим не погоджуєшся. Опір в сенсі культурного становлення, культурного простору, культурних інвазій, агресії, протистояння…

Ініціатори Уніжу повинні рухатися швидше в напрямку живого місця, де істина — в процесі, а не якогось пантеону — зафіксованого меморіалу.

новини

Липнева волонтерка'2014 в Унежі

Долучайтесь  до нас з 24 липня до 3 серпня - будемо облаштовувати грежди для тварин, вчитися робити сир, сметану, масло. Допоможемо заготовляти запашне сіно на зиму. Будемо і далі робити пастилу - цього разу яблучну - на нас вже чекатимуть перші яблука.
Новину додано: 21.07.2014Вереснева яблунева волонтерка 2013

Друга яблунева волонтерка з циклу. Проходитиме в останню декаду вересня - з 20 по 30. Деталі обговорюємо на сторінці Унежа у facebook
Новину додано: 12.09.2013
Архів новин...