28.07.2008
Влад Кириченко про волонтерку 24-26 липня


"Настрій – в Унежі класно за будь-якої погоди та пори року."

Влад Кириченко

Цих вихідних, а точніше з 25 по 28 липня, в Унежі проходила чергова волонтерка. Офіційною і колуарною темою, якій був присвячений цей "десант", було питання мегакомунікацій, а саме встановленя і підключення Кузні до Інтернету. Як відомо, побутові комунікації, такі важливі для існування homo sapiens, вже було встановлено близько місяця тому. Цього разу  велася робота над встановленням обладнання, яке забезпечить нормальне комунікування зі світом homo blogerus. Адже Кузня в Унежі, як обіцяють організатори, має дорівнювати кращим зразкам світових культурних осередків. Примітка: якщо не перевершувати їх:)

Крім приємної серцю праці, пов'язаної з протяганням дротів, встановленням системи і посиланням перших перевірочних "привітів" супутнику, під час волонтерки було проведено також  не меньш приємні господарські роботи, адже, як відомо, захід України оголошений зоною стихійного лиха, пов'язаного зі зливами та затяжними дощами, що спричинили до небаченої за останні 10 років в Україні повені. 

Коментарями стосовно волонтерського заїзду ділився Влад Кириченко, "руки і мозок" Кузні:

"Остання волонтерка була короткою - з вечора четверга по вечір суботи.

Урагани, зливи, розмиті колії та дороги, дощ з градом  та перекриті мости завадили приїхати більшості волонтерів. Так що найвпертіших було троє - я, один підприємець з Черкащини,  що привіз та пожертвував Кузні  обладнання для супутникового Інтернету та Wi-Fi роздачі на суму 4300 гривень, та ще один відомий обранець долі.Зараз в Кузні працюють (копають, бетонують та відпочивають) четверо школярів, що після фесту напросилися на роботу - підзаробити на осінні розваги.

Моя волонтерська робота полягала в активації школярів, завдяки чому за два дні було викопано та забетоновано вдвічі більше ніж за 10 попередніх. Почали відновлювати паркан, який наполовину впав – бо деякі волонтери зхалтурили при бетонуванні.

Підключили обладнання, але супутниковий Інтернет ще не працює –нюанси з потужністю GSM-сигналу - доведеться запрошувати професіоналів. Роботи до фестивалю валом, але, я думаю, все встигнемо. Ставимо паркани, вдосконалюємо територію, ремонтуємо дахи, працюємо над встановленням даху над їдальнею під відкритим небом.

Погодні умови подивували, але не злякали. Висота води в Дністрі піднялася до 10 метрів – брудна каламутна Міссісіпі. Зняли це на камеру під марш "Москва лютує в Україні", яка за іронією долі лунала з автівки місцевих. Сиділи майже без електрики, але щастило – вдень дощів не було, працювали. Вночі страшезні зливи, потоки води. Маленький природній армагедон. Позитив від злив - пожовкла трава після дощів знову зазеленіла та буяє, чекаючи нового свята.

Місцеві жителі ставляться все більш позитивно і активно цікавляться, коли наступний концерт, питають чи треба буде гостям парне молоко, «яйці», городина і чомусь вареники.

До речі, в Унежі рекордний врожай аличі, з неї виходить класний компот (тут у городян має зашкребти десь у піднебінні і з’явитися стійка мотивація їхати на наступну волонтерку в Уніж).

Кицька росте і вже полює не на землерийок, а на якихось польових щурів – можливо червонокнижних, за що їй було зроблено зауваження. Вночі вилазить на горище, пхається у спальники, дряпається і лякає, а ти спросоння думаєш, що це мегащур. Не факт, що нас вона про нас думає те ж саме.

За два дні було дві групи туристів-водників, що рятувалися на території від урагану.

Пускали їх безкоштовно до благ цивілізації. Полякам, бо магазин не працював, видали мінералки з наших запасів, - символізувавши надію на припинення вікового антагонізму. Рівнем цивілізаційних досягнень на території вони  були шоковані, польські хлопці та дівчата допитувались скільки коштує вхід на  фестиваль, довго трансферували гривні в злоті, чмокали язиками і казали, що в Польщі це було би щонайменше в 4 рази дорожче.

Ідеї на майбутній фест: шукаємо майстрів графіті, які б розмалювали стіни та запрошуємо на пленери художників з умовою віддати частину намальованого в наш музей.

 Плани на майбутнє:

Наступна волонтерка починається з 5 числа і триватиме до фестивалю. З 4 по 14 число відповідальним за табір та будівництво зголосився бути Григорій Крелівець, директор з торгівлі МА «Наш Формат».

 

 


новини

Липнева волонтерка'2014 в Унежі

Долучайтесь  до нас з 24 липня до 3 серпня - будемо облаштовувати грежди для тварин, вчитися робити сир, сметану, масло. Допоможемо заготовляти запашне сіно на зиму. Будемо і далі робити пастилу - цього разу яблучну - на нас вже чекатимуть перші яблука.
Новину додано: 21.07.2014Вереснева яблунева волонтерка 2013

Друга яблунева волонтерка з циклу. Проходитиме в останню декаду вересня - з 20 по 30. Деталі обговорюємо на сторінці Унежа у facebook
Новину додано: 12.09.2013
Архів новин...