06.08.2008
Повінь не зачепила Унежа

Переважна територія Івано-Франківщини та заходу країни потерпає від стихії, яка завдала суттєвої шкоди тисячам українців: починаючи від зруйнованих жител і затоплених доріг, закінчуючи зіпсованими мережами електро та водо-комунікацій. Матеріальні збитки держави після повені складають близько 3,5 млрд гривень, за підрахунок збитків звичайних смертних ще ніхто не брався. Зате ініціатива допомогти постраждалим йде як від представників органів влади, так і від громадських об’єднань та окремих співчуваючих. Про підтримку однієї з таких ініціатив командою «Унежа» дивіться в стрічці новин статтю «Терміново! Заходу країни потрібна допомога!».

Волонтери-активісти, що опинилися за велінням долі і завдяки власному завзяттю в Унежі цих вихідних потрапили в епіцентр злив. Вода в Дністрі піднялася на кілька метрів, вулиці однойменного села залито водою по пояс, ситуація нагадує всесвітньовідомі повені в Китаї, і тільки українські бабусі на мокрих ганочках залишаються живими символами національного потопу.

Волонтерам в Кузні вдалося врятувати від «мокрої» долі дві групи польських парубків та дівчат, що саме сплавлялися по Дністру і сушили собі голови в пошуках прихистку. Молоді дали змогу посушитися, звідати всіх принад цивілізації (на зразок душу та WC), чим і підтвердили ще раз дружні сусідські стосунки з Польщею. Скоро на березі Дністра біля Кузні в Унежі з’явиться вказікник: «Уніж. Кузня», який сигналізуватиме всім фанатам дністрових вод про те, що поблизу знаходиться територія форматного відпочинку. Туристів, які сплавлятимуться по Дністу, можуть розраховувати на Кузню в Унежі як місце стоянки-лежанки-ночівлі.

Трохи про те, що наразі відбувається в серці Франківщини, себто поблизу Унежа. Як відомо, повінь затопила більшість доріг в навколишніх селах, вони залишаються оточеними водою, дістатися до осель можна або вбрід-вплав, або ж перепливти на човні. Місцеві жителі подейкують, що треба згадати, як будувалися козацькі чайки, і починати ліпити щось подібне. Використовувати їх будуть, звісно, не за військовим призначенням, а тільки як мирний засіб пересування по воді. Ось так, екстремальна ситуація стала поштовхом для відновлення національних цінностей (цебто козацьких чайок).

Проте дороги до самого Унежа та Кузні не затоплені, і природньою ситуацією можна тільки похвалитися. Тому тим, хто планує святкувати День незалежності в Унежі немає причин перейматися: вже зараз природні умови дозволили би провести фест. Так що є всі підстави плекати надію на те, що 23-24 серпня гості відчують лише позитивні наслідки повені, як от зелена травичка, по якій буде приємно погасати в футбол, волейбол, фрісбі та пейнт-бол вдень перед концертною програмою.


новини

Липнева волонтерка'2014 в Унежі

Долучайтесь  до нас з 24 липня до 3 серпня - будемо облаштовувати грежди для тварин, вчитися робити сир, сметану, масло. Допоможемо заготовляти запашне сіно на зиму. Будемо і далі робити пастилу - цього разу яблучну - на нас вже чекатимуть перші яблука.
Новину додано: 21.07.2014Вереснева яблунева волонтерка 2013

Друга яблунева волонтерка з циклу. Проходитиме в останню декаду вересня - з 20 по 30. Деталі обговорюємо на сторінці Унежа у facebook
Новину додано: 12.09.2013
Архів новин...