10.08.2008
Влад Кириченко дав інтерв'ю для 1+1


В селі Уніж Івано-Франківської області вже вдруге за літо пройде специфічний фестиваль. Його організатором є директор одного з найбільших лейблів "Наш Формат Влад Кириченко.

"Піймати його досить важко. Він вже довгий час живе і працює в Москві, а в Києві кілька років тому відкрив мистецьку агенцію. Ми зустрілися перед виїздом в унізьку Кузню, де повним ходом іде підготовка до "Дня Незалежності в Унежі".
Влад Кириченко 1+1 News

Влад Кириченко задоволений організацією "Уніж-фесту 

- Уніж – це, певно, єдиний фест, який проводиться вдруге за рік?

- Так, бо з самого початку було заявлено, що Уніж – це більше, ніж фестивальний майданчик. Це - Кузня особистостей, територія форматності, де збираються свої у своїх по своє, і ми завжди готові реалізувати будь-які пропозиції з її спільного використання, якщо це вписується в концепцію розбудови ефективної української держави. А стосовно Дня Незалежності… Чесно кажучи, ми планували організувати свято Героїчної Пісні на Покрову, але після першого фесту нас засипали шквалом відгуків, люди так хотіли святкування ДН, що не лишалося вибору.

– Ваша мистецька агенція називається "Наш Формат". Уніж позиціонується як територія форматності. А що таке форматність?

- Ми свідомо ввели цей неологізм, загалом можу сказати, що форматність – це набір найкращих якостей сучасної цивілізованої української людини. Патріотизм і толерантність, інтелектуальність і порядність, успішність і конкурентність , самовдосконалення і самообмеження, активна життєва позиція, екологічність та спортивність – все це неповний перелік понять, які для форматної людини є не просто слова, а життєві принципи. І таких людей, як виявилося – чимало.  До першого фесту (в кінці червня) ми хвилювалися, чи на наші гасла взагалі хтось приїде, а зараз ми думаємо, як би відсіяти тих, кому поняття форматності чужі. Пам’ятаєте, як було під час Помаранчевої революції? Спочатку вагалися, чи взагалі знайдуться люди, які повстануть, потім першими згуртувалися й вийшли на вулицю справжні патріоти, а в кінці почалися спекуляції і балаган. Так от, першу стадію ми пройшли, остання ж нас взагалі не цікавить, балагану не буде. Український формат, як соціальна мережа патріотичних, відповідальних та конкурентних людей ставить собі за мету консолідацію тих, що не перетворять українську еволюційну революцію на інструмент дерибану бюджету та задоволення власних амбіцій, що не мають нічого спільного з відродженням української держави.

Влад Кириченко 1+1 News

Він сам займався активною участю в його розбудові

– Окей. Скажімо, я приїхав в Уніж на ДН. Як ви побачите, форматна я людина чи не форматна?

– Про День Незалежності в Унежі ви не дізнаєтесь ніде, крім Інтернету. Тобто, кожна людина, яка збирається до нас їхати, щонайменше, зайде на сайт, а там буде чітко розписано кого ми чекаємо а кого – ні. Якщо людина вважає, що раз вона вже приїхала то її не виженуть і вона робитиме все, що заманеться, то я кажу зразу: виганяли минулого разу, виженемо і зараз. З горілкою - не впускатимемо і виганятимемо, за матюки і хамство в тому числі і відносно навколишнього середовища – будемо жорстко ставити на місце. У нас збирається позитивна адекватна публіка, і вони не для того долають такі відстані і витрачаються, аби бачити і чути те, що й кожного дня навколо. Уніж – це глухомань, навіть не на всіх картах є. Ми свідомо не даємо жодної інформації про фест в найближчих населених пунктах - щоб не було напливу народу просто "на концерт". Нам не потрібна біомаса, яка бухає, блює та б’ється, десятків тисяч народу принципово не буде. Нам потрібна тисяча молодих цікавих просунутих людей, які претендують стати завтрашньою елітою нації, які чогось досягли чи, принаймні, збираються досягнути - це і є аудиторія, за яку ми боремося. От такий штрих: минулого фесту люди губили і їм вертали мобілки, цифрові фотоапарати (один з них був досить недешевий), ключі від машини. Гості їх знаходили і просто приносили в штаб чи до сцени. Йдеться не про поодинокі випадки, це була система. Ви уявляєте? Вам подобається така аудиторія? Нам – теж, це реальність

Напевне, нікого ж не дивує, що в певних закритих закладах є фейс-контроль, охорона, часом жорстка? Кузня, територія форматності – це той самий клуб, поки що відкритий.

– Але в клуб не треба їхати за пів-України...

– От саме тому я думаю, що бидло не приїде. Воно ці гроші краще проп’є. Оцей фактор віддаленості території, це "географічне сито" насправді надзвичайно важливе і ефективне, разом з вхідною платою. Кому треба – той попреться і в гори, і на наш Дністер, і куди завгодно. Тим більше, що в радіусі досяжності величезна концентрація пам’яток, починаючи від водоспадів та закінчуючи руїнами Червоноградського замку у Ниркові, що став справжньою Меккою. Ті, для кого важливіше сидіння перед телевізором чи в переповнемому генделику, до нас не з'являться.

Влад Кириченко

Влад Кириченко закликає усіх взяти участь в розбудові місця зустрічі "форматних людей"

- У вас є плата за вхід. Чи приносить фестиваль прибутки?

– Жодний з фестів в Україні не є прибутковим, наскільки я знаю. Для прикладу, операційні збитки Шешор, що не покриваються платою за реєстрацію, – це число, напевно, тризначне в тисячах доларів, збитки інших, наскільки мені відомо, - в двозначних числах. І не забувайте, що жоден фестиваль не веде капітального будівництва. Ми ж поставили унітази, душові, з кранів тече джерельна вода, ліхтарі по території, паркан по величезному периметру. Можливо, це для когось і бізнес, коли хтось списує гроші а потім має відкат, але у нас унікальна в цьому розумінні ситуація – в нас немає ніяких інших грошей, крім приватних. Ні партійних, ні владних . Це – виключно громадський проект і всі затрати які на нього йдуть - інтелектуальні, трудові, фінансові – абсолютно свідомі і не передбачають отримання прибутку. Один підприємець нещодавно подарував нам супутниковий інтернет, інший - все, що треба для Wi-Fi роздачі на території, лазерний принтер, хтось привіз 20 мішків цементу, хтось просто приїхав на Дністер і два дні ударно попрацював; була група, що сплавлялася річкою, стала на території табором і на подяку за душ, унітази і воду накинулася і зробила роботу. Що казати - поляки, яких під час повені ми пригріли, й ті до чогось там доклалися. Є музиканти, які грають за півціни, є такі, що для нас із принципу без грошей. Ось Положинський, наприклад, приїхав просто відпочити, в результаті - абсолютно безплатно відпрацював цілий день ведучим, був мокрим хлопець - називається, приїхав Саша розслабитись; те ж саме про Сашка Лірника, Тараса Житинського.

Сашко Положинський sumno.com

Сашкові Положинському відпочити не вдалось

– За яким принципом відбираються музиканти?

– Ми шукаємо цікавих і перспективних. Нам не цікаві ті, хто косить під когось, ми шукаємо оригінальних виконавців, які можуть принести в українську музику щось своє. За великим рахунком, і стиль не має надто великого значення, хоча ми принципово концентруємося не на етніці – її нарешті є тепер, кому розвивати. Проблема української музики не в тому, що вона непотрібна, а в тому, що її дуже мало якісної. Кажу вам як людина, що регулярно бачить в Москві "ВВ", "Океан Ельзи", "Перкалабу", "Крихітку Цахес", українські гурти , кожен з яких мав фурор. Але таких небагато, їх треба шукати, стимулювати. Переважна більшість – це сіра одноманітна маса, яка нашвидкоруч наваяла якісь тексти, наклала на акорди, натягла на себе імідж рок-музикантів, поставила крикуна до мікрофона і з усіх сил лабає. Питаю в одного "крутого" гітариста : "А скільки ти часу граєш в день?" Він відповідає: "Ходжу на репетиції – там і граю, а що?" Людина, напевно, щиро вважає, що його звук, техніка, манера – це найвищий рівень. Питаю в соліста: "А ти можеш заспівати народну пісню так, щоб пройнялися і заплакали?"

Відповідає: "А я - рок-соліст, мені це не потрібно." Про які емоції, напівтони, про який артистизм і вокальне мистецтво можна далі говорити? Ми як видавці зацікавленні в якісній музиці. Оригінальність, драйвовість, професійність, відповідність запитам аудиторії, наявність гітів - ось критерії. Ще це повинен бути україномовний культурний продукт, бо в нас завдання таке, і це принципово. Це насправді патріотична позиція, коли людина, яка навіть в побуті російськомовна, творить україномовний продукт, бо вважає це теж принциповим - це форматна людина. Вона - за українське майбутнє. А те, що їй не пощастило з україномовним середовищем… З цим ми теж їй допоможемо (сміється).

- Що найбільше запам’яталося з минулого фесту чи було найбільшою складністю?

- Запам’яталось? Обличчя. Позитивні, радісні, усміхнені, українські. Найбільша складність? В розпал концерту вдарила злива, молодь скаче, пороззувалися. Дощ, світло, прожектори щасливі пики. Але потім і блискавка. Територія знеструмлена. Особисто в мене опустилися руки. Але музиканти "От Вінта" не розгубилися і відіграли концерт акустично в їдальні. Це було щось. В мене з’явився ще один критерій оцінки професійності музикантів – здатність до якісного акустичного виконання, - послухайте Білана не під плейбеки, і враз стане зрозуміло, з чого ліпляться сучасні СНДешні "звьозди".


От Вінта sumno.com

А "От Вінта" лабали без електрики

- Що буде на ДН в Унежі?

- Програма динамічно змінюється. Постійно точаться дискусії, когось розшукуємо, хтось проситься сам, але точно можу вас запевнити, що буде класно. Ми намагаємось задовольнити найрізноманітніші запити. Ось, наприклад, працюємо зараз над тим, щоб в рамках фесту провести розвіртуалення ЖЖ-шників, так як вважаємо, що по блогах сидить надзвичайно цікава аудиторія. Крім того, вже заготовлено кілька прикольних сюрпризів. Не забувайте, Уніж – це завжди більше, ніж фестиваль. 

Автор:Богдан Логвиненко

За матеріалами news.1plus1.ua


новини

Липнева волонтерка'2014 в Унежі

Долучайтесь  до нас з 24 липня до 3 серпня - будемо облаштовувати грежди для тварин, вчитися робити сир, сметану, масло. Допоможемо заготовляти запашне сіно на зиму. Будемо і далі робити пастилу - цього разу яблучну - на нас вже чекатимуть перші яблука.
Новину додано: 21.07.2014Вереснева яблунева волонтерка 2013

Друга яблунева волонтерка з циклу. Проходитиме в останню декаду вересня - з 20 по 30. Деталі обговорюємо на сторінці Унежа у facebook
Новину додано: 12.09.2013
Архів новин...