27.08.2008
В Унежі відбулося святкування Дня незалежності України


23-24 серпня в Форматній Кузні в Унежі Івано-Франківської області відбулося святкування Дня незалежності України. Організатори фестивалю: колектив мистецької агенції «Наш Формат» на чолі з директором Владиславом Кириченком. Хедлайнерами фестивалю були гурти От Вінта, Брем Стокер, Тінь Сонця, Гуцул Каліпсо, Тарас Житинський. Денна програма налічувала близько п’ятнадцяти різноманітних майстерень та дискусій, до яких долучилися Тарас Прохасько, Євгенія Кононенко, Галина та Орест Дичковські, Микита Ратніков. Голосом фестивалю був Сергій Архипчук. Мета – зібрати форматних людей країни - була досягнута, що підтверджується соціальним заміром, здійсненим вперше в Україні в рамках такого масштабу фестивалю.

Cвяткування Дня незалежності – вже друга поспіль подія в Унежі цього літа. А відкривав творчу платформу в КУЗНІ - Фестиваль українського формату «Уніж-2008», який відбувся 27-29 червня. Прецедентом для культурного життя країни є проведення такого масштабу події в рамках сталої платформи вдруге за літо. Метою фестивалю було зібрати критичну кількість форматних (ефективних, успішних, патріотичних людей, інтелігентів, та кваліфікованих працівників з різних галузей) людей і об’єднати їх у живу спільноту, яка надалі матиме змогу реалізовувати культуро-творчі проекти як на території Кузні в Унежі, так і поза її межами. Мета фестивалю незвідна тільки до формату розваги, адже вперше за історію фестивального руху в Україні (піком якого можна назвати поточний рік) було проведено соціальне анкетування серед гостей фестивалю. Цей замір мав на меті простежити рівень соціальної активності, поінформованості та широту поглядів учасників фесту.Результати першої сотні опрацьованих анкет свідчать про те, що мета фестивалю була досягнута – більша частина гостей фестивалю справді саме ті сучасні прогресивні люди, на яких була зроблена ставка. Загальна кількість зареєстрованих учасників: близько тисячі, також щодня приїздило кілька сотень людей на фест та купатися до Дністра. За даними анкет серед гостей були представники 12 областей країни.

Програма фестивалю складалася з вечірньої музичної частини та денної розважально-дискусійної. Мелодику звуку забезпечили Транс-Формер, Кораллі, Тінь Сонця, Тарас Житинський, Гуцул Каліпсо, Брем Стокер, От Вінта та багато інших. Супроводжували музику містерії київського театру «Шабаш», який влаштував вогняне шоу з феєрверками. Вночі біля ватри експериментували визнані барди – Тарас Житинський, Анатолій Сухий, Сергій Шишкін.

Денна програма була не менш насичена: протягом двох днів тривала літературна майстерня (декламували і говорили: Євгенія Кононенко, Марина Павленко, Богдан-Олег Горобчук, Вано Крюгер, Остап Сливинський, Карина Тумаєва, Ірена Шувалова). Працював кіно-клуб: транслювались кращі стрічки кінофестивалів «Молодість» та «Відкрита Ніч». В рамках клубу відбулась презентація 3D-анімаційної стрічки Микити Ратнікова «На грані», яка була переможцем МКФ «Молодість» 2007 року в номінації «Кращий короткометражний фільм», сам автор коментував подію. Також відбулися майстерні з патріотичного боді-арту (майстриня Марія Комашко), змагання з графіті, майстер клас з копання повстанської криївки «Криївка: зроби сам!» (провідник – Орест Дичковський, голова обл. організації політв’язнів та репресованих, колишній вояк УПА), дискусії з приводу української музики «УКР-РОК – УНІЖ-КРОК» за участю лідерів музичних гуртів; показові виступи бойового гопака та багато іншого.

Смисловим центром фестивалю були дискусійні клуби, а зокрема дискусія за участю Тараса Прохаська та Галини Дичковської, яку модерував головний організатор фесту Владислав Кириченко. Дискусія підняла гостре питання культурної єдності чи розрізненості України, подвійність її мовного фактичного стану, поставила руба потребу її фактичної консолідації під стягами однієї ідеї. Як це зробити, в який спосіб і якими силами – про це декілька годин дискутували учасники.

новини

Липнева волонтерка'2014 в Унежі

Долучайтесь  до нас з 24 липня до 3 серпня - будемо облаштовувати грежди для тварин, вчитися робити сир, сметану, масло. Допоможемо заготовляти запашне сіно на зиму. Будемо і далі робити пастилу - цього разу яблучну - на нас вже чекатимуть перші яблука.
Новину додано: 21.07.2014Вереснева яблунева волонтерка 2013

Друга яблунева волонтерка з циклу. Проходитиме в останню декаду вересня - з 20 по 30. Деталі обговорюємо на сторінці Унежа у facebook
Новину додано: 12.09.2013
Архів новин...