На «Повстанській ватрі» Тебе чекає: інтерактивні лекції та цікаві дискусії з відомими особистостями на різну тематику, починаючи від історії, мистецтва та закінчуючи політикою та бізнесом. А також: пейнтбол, туристичні змагання, спортивні ігри, вивчення народних та повстанських пісень і зустріч з ветераном УПА Мирославом Симчичем «Кривоносом». Завершенням кожного дня буде цікава і весела ватра.
Свою участь у якості гостей та лекторів "Повстанської ватри" підтвердили: народний депутат України Андрій Парубій, експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай та директор Мистецької агенції «Наш Формат» Влад Кириченко! Слово "джамборі" в перекладі з мови американських індіанців означає "збір усіх племен після довгої війни" чи "велика рада". Табір-джамборі в сучасному розумінні означає: зліт, фестиваль, розваги і змагання, але з насиченішою, цікавішою,а головне - кориснішою програмою.
Історія табору
Ідея проведення молодіжного табору-джамборі „Повстанська ватра” виникла у середовищі Молодіжного Націоналістичного Конгресу ще у 2002 році. Метою заходу було визначено гідне відзначення ювілейної дати – 60-ї річниці Української Повстанської Армії та інформування молоді про національно-визвольний рух на Україні у середині XX століття.
Протягом 2002-2010 років українську молодь радо приймали землі Рівненщини (місце геройської загибелі командира УПА-«Північ» Клима Савура), Волині (терен Колківської республіки УПА), Вінниччини (місце останнього бою командира УПА-«Південь» полковника Омеляна Грабця - „Батька”), Сумщина (території, де у 1770-80-х роках діяли повстанські гайдамацькі загони запорізького козака Семена Гаркуші та батьківщина останнього кошового Петра Калнишевського) та Київщини (де в 1768 році відбувалося гайдамацьке повстання на чолі з М.Швачкою та А.Журбою).
У 2008 році табір був поділений, тож одночасно відбувався в двох місцях – на Тернопільщині, поблизу села Слов’ятин Бережанського району на місці ви шкільної бази сотні «Бурлаки» Подільської воєнної округи УПА, і на Харківщині у Зміївському районі – східному форпості Київської Русі, місцях боїв княжих дружин з половцями. В 2009 році табір також приймав Слов`ятин .
В 2010 році “Повстанська ватра” відбувалася в урочищі Гутисько, Підгаєцького району, що на Тернопільщині. Саме Підгаєччина у результаті збройної боротьби ОУН і УПА стала одним із центрів національного руху опору в Галичині (1944—1952 відбулося 66 боїв і сутичок). Також на Підгаєччині відбувся останній в історії бій УПА — 14 квітня 1960 року (встановлено пам’ятний знак-хрест (жовтень 2007).
Деталі: Сайт МНК